رانگو چیست

f35cd74b36692f5e3904bf3f5bee7e019435b514


رانگو یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که اعضای آن دور هم جمع شده اند که با استفاده از ادغام تجربه های پیشین، نوآوری و فناوری بستری فراهم کنند تا با تامین مالی جمعی نقشی در محقق کردن ایده های خلاقانه در زمینه های کارآفرینی، اشتغال و اجتماعی داشته باشد.


Crowdfunding  که برخی اوقات تأمین سرمایه از اجتماع یا تامین مالی جمعی نیز نامیده می‌شود معمولاً مشارکت جمعی توسط افرادی که سرمایه‌گذاری مشترک می‌کنند نامیده می‌شود، اغلب از طریق اینترنت انجام می‌شود تا از تلاش‌های یک کارآفرین  یا صاحب ایده توسط عموم جامعه یا سازمان‌ها حمایت شود. تأمین مالی جمعی برای اهداف متنوعی نظیر درمان بیماری تا چاپ کتاب، حمایت مالی هنرمندان تا طرفداران کمپین‌های اجتماعی و تأمین سرمایه لازم برای راه اندازی یک کسب و کار نوپا یا کسب و کار کوچک کاربرد دارد.


رانگو، مدل تجمیعی از نوع اهدا و پاداش هست که پروژه ها می توانند در یکی از این دو مدل از پلتفرم استفاده کنند، در مدل اهدا مشارکت مالی افراد برای پروژه‌ها با انگیزه‌های نوع‌دوستانه و خیرخواهانه می‌باشد، و همین مورد می‌تواند در بین افراد دیگر انگیزه ایجاد کند و در مدل پاداش، اعطای پاداش به مشارکت‌کنندگان به دلیل حمایتشان می‌باشد. این پاداش‌ها بسته به میزان مشارکت متفاوت تعریف می‌شوند و در موعد مقرر باید به دست مشارکت کنندگان برسد.


خانواده ی رانگو تشکیل شده از مشارکت سه گروه:


رانگو در سال 97 طراحی و ایجاد شد، با کمپین های کوچک در حوزه خیریه کار خودش را پیش برده و مدتی برای بازبینی فرآیندها، فعالیت خود را کاهش داد، رانگو مجددا در سال 98 فعالیت خود را از سر گرفت و با کمپین بزرگ سیل کارآفرینی قصد دارد ظرفیت خود را در جهت توانمندسازی افراد به کار گیرد و حیطه فعالیت خود را در این حوزه گسترده تر از قبل کند.