سوالات متداول

a49dd20b5f8cafd0e4ea3561ddd839b251016686
چه کسانی از پروژه های رانگو حمایت میکنند؟

افرادی که پروژه ها را حمایت میکنند ممکن است دوستان یا طرفداران شما باشند،که ذوق دیدن کار جدید شما باعث شده از پروژه تان حمایت کنند. اما خیلی از حمایت کننده ها افراد بلندپرواز و خوش ذوقی هستند که حاضرند با کمک کردن سهم بزرگی در در تحقق ایده های جذاب داشته باشند. در واقع حمایت از یک پروژه تنها واریز کردن وجه نقد نیست بلکه حمایت از یک جهان بهتر و بدون تبعیض است. همچنین صاحبان ایده  می توانند به رسم قدردانی هدایا و مزایایی برای حمایت کننده هایشان در نظر بگیرند.


آیا حمایت کننده ها جزئی از سهام داران پروژه ها خواهند بود؟

خیر، مالکیت پروژه و تمامی سود حاصل متعلق به صاحب ایده است و حمایت از پروژه ها تنها به قصد اجرایی کردن ایده ها است و نیت اقتصادی پشت آن وجود ندارد.


چه پروژه هایی در رانگو میتواند تامین مالی بشود؟

هر ایده ی جدیدی که بتواند در قالب یک پروژه تعریف بشود، در زمان مشخص به وقوع بپیوند و اهداف واضحی را دنبال بکند. در رانگو پروژه های خلاقانه ای در زمینه ی کارآفرینی و اشتغال، خیریه و اجتماعی میتواند تامین مالی بشود.


چه کسی مسئول حسن انجام پروژه ها است؟

مسئولیت حسن انجام پروژه به نحوی که مقرر شده 100% با صاحب ایده است. صاحبان ایده باید سازوکاری ارائه بدهند تا اعتماد حمایت کنندگان جلب بشود. همچنین تیم رانگو با انتخاب دقیق و غربال پروژه ها سعی دارد تا با انتخاب قابل اعتماد ترین تیم ها، از بروزمشکلات بکاهد. اما مسئولیتی در قبال کیفیت کار پروژه های اجرایی ندارد.


چه چیزهایی قبل از راه اندازی کمپین لازم است داشته باشیم؟

یک برنامه ی زمانبندی از تمامی فعالیتهایی که قرار است در راستای کارها انجام بدهید و یک برنامه ی دقیق از برآورد هزینه ها بر طبق برنامه زمانبندی، توضیحات لازم و اطلاعات تکمیلی در خصوص پروژه و اهداف مشخصی که در انتهای بازه ی زمانی تعیین شده به آن دست خواهید یافت، همچنین برنامه ی امکان سنجی و اطلاعات فنی محصول و جزئیات ضروری که حامیان باید درباره آن بدانند.


چه پروژه هایی قابلیت تامین مالی شدن در رانگو را ندارد؟

پروژه  هایی که محتوای آنها زننده و خلاف قانون و عرف است.

پروژه هایی که ترویج خشونت میکنند و محتوای آنها نژاد پرستانه و توهین به اقلیت و اقوام است

پروژه هایی که قبلا وجود داشته و تنها ظاهری متفاوت دارند و بدون اضافه کردن هیچ مورد جدید یا خلاقانه ای هستند.

و پروژه های سیاسی.


مزایای ثبت نام در رانگو چیست؟

رانگو بستری از افراد خلاق و صاحب ایده فراهم کرده ، در این پلتفرم امکان ملاقات با افراد خوش ذوق و ایجاد همکاری و الهام گرفتن برای کاربران وجود دارد و میتوانند از پروژه های جدید و ایده های خلاقانه  ای که روزانه در رانگو ثبت میشود حمایت کنند. همچنین استفاده از محتوای آموزشی رانگو که برای فراگیر شدن خلاقیت، روزانه در رانگو منتشر میشود.


نحوه ی حمایت رانگو از پروژه ها به چه صورت است؟

 صاحبان ایده میتوانند با بهره گیری از تیم فنی و تولید محتوا برای کمپین خود و تعیین نوع پاداش ها از رانگو مشاوره بگیرند.


در صورتی که یک کمپین موفق به تامین سرمایه ی مورد نیاز خود در موعود مقرر نشود چه باید کرد؟

درصورت عدم موفقیت تامین مالی پروژه، ابتدا پروژه دوباره توسط رانگو بررسی میشود و سپس پروژه بسته به هدف تعیین شده یا با مبالغ جمع آوری شده کار خود را آغاز میکند، اگر ماهیت پروژه اجازه ی کوچکتر کردن محدوده و اجرایی کردن با مبالغ کمتر را به صاحب کمپین ندهد، تمامی مبالغ واریز شده به حساب حامیان باز میگردد.


مدت زمانی که ایده ها بررسی میشوند تا بعنوان کمپین فعالیت خود را آغاز کنند چند روز است؟

تیم رانگو حداکثر تا یک هفته ایده ها را بررسی کرده و نتیجه ی نهایی تائید یا رد به صاحب ایده ایمیل خواهد شد.