قوانین و مقررات0cdac15afbd8029146e69c3a3dcc2e45233b73dd

شرایط استفاده از رانگو

این بخش، شامل شرایط استفاده از وب‌سایت و خدمات بستر تامین مالی جمعی رانگو، به علاوه‌ی شرایط تکمیلی درباره ویژگی‌های خاص، محتوا و کارکرد خدمات می‌باشد. کاربران با استفاده از رانگو، متعهد می‌شوند که به شرایط، سیاست حفظ حریم خصوصی، تمامی قوانین قابل اجرا و تمامی شرایط و سیاست‌هایی که در اینجا به آن‌ها اشاره شده است، پایبند هستند. ممکن است رانگو در هر زمانی این شرایط را اصلاح کند که آن را تحت عنوان "نسخه بازبینی شده" قرار می‌دهد. دسترسی یا ادامه استفاده از خدمات، بعد از ارائه نسخه بازبینی شده، به منزله پذیرفتن شرایط جدید است.


تعاریف

در این سند، به کسی که درخواست سرمایه‌پذیری دارد، "صاحب کمپین" و به پروژه‌هایی که تعریف و تأیید شده است، "کمپین" می‌گوییم. "مشارکت‌کننده" کسی است که در سرمایه‌پذیری، کمک مالی می‌کند و مقدار سرمایه جمع‌آوری شده، "مشارکت" نام دارد. صاحبان کمپین، مشارکت‌کنندگان و دیگر بازدیدکنندگان از خدمات، به طور کلی "کاربر" نامیده می‌شوند.


رانگو یک بستر است

رانگو یک بستر سرمایه‌پذیری جمعی است برای افراد و نهادهایی که در جستجوی جذب سرمایه برای کمپین‌های خود و یا مشارکت در کمپین‌های دیگران هستند. صاحبان کمپین می‌توانند هدیه یا پاداش‌هایی را به شکل قابل لمس یا غیرقابل لمس، به مشارکت‌کنندگان پیشنهاد دهند. پاداش‌ها برای فروش ارائه نشده‌اند. رانگو هیچ تضمینی درباره کیفیت، ایمنی، اخلاقی یا قانونی بودن هیچ کمپین، پاداش یا مشارکت و یا درستی یا دقت "محتوای کاربر" (که در ادامه شرح داده شده است) ندارد. رانگو تضمین نمی‌کند که صاحبان کمپین، پاداش‌ها را ارسال کنند و یا مشارکت‌ها همانطور که در کمپین توضیح داده شده است، استفاده شود. کاربران با مسئولیت خودشان از خدمات رانگو استفاده می‌کنند.


واجدین شرایط برای استفاده از خدمات

کاربران زیر 18 سال، مجاز به استفاده از خدمات رانگو نیستند. کاربران بین 13 تا 17 سال می‌توانند با رضایت و نظارت والدین یا سرپرست قانونی که حداقل 18 سال داشته باشد، از این خدمات استفاده کنند؛ به شرطی که والدین یا سرپرست قانونی نیز با شرایط سایت موافق بوده و مسئولیت استفاده از خدمات توسط فرزند خود را بپذیرند. کاربرانی که استفاده از خدمات برایشان به حالت تعلیق در آمده است، واجد شرایط استفاده از این بستر نیستند. رانگو حق امتناع از استفاده هر کاربر از خدمات سایت و رد، لغو، متوقف‌سازی، حذف یا تعلیق هر کمپین، مشارکت یا خدمات در هر زمان به هر دلیل و بدون هیچ مسئولیتی را دارد.


کمپین‌های غیرمجاز 

صاحبان کمپین مجاز به ایجاد کمپین‌هایی که جذب سرمایه برای فعالیت‌های غیرقانونی دارند، فعالیت‌هایی که به افراد یا اموال آسیب می‌رسانند و یا منجر به کلاهبرداری می‌شوند نیستند. اگر کمپینی ادعای انجام کاری غیرممکن یا غیرموثق را دارد، در آن مشارکت نکنید. کاربران باید از تمامی قوانین و مقررات قابل اجرا درباره کمپین‌های خود، پیروی کنند؛ شامل پیشنهاد پاداش و استفاده از مشارکت‌ها. صاحبان کمپین نباید هیچ اظهارات نادرست یا گمراه‌کننده‌ای درباره کمپین‌های خود ارائه دهند.


پاداش‌های غیرمجاز

صاحبان کمپین اجازه پیشنهاد یا ارائه هیچ یک از پاداش‌های زیر را ندارند:


دستورالعمل‌های رانگو

رانگو مکانی برای عداوت، سوء استفاده، تبعیض، بی‌احترامی، آزار و اذیت یا هرزنامه نیست. لطفاً:

در صورت انجام هر یک از این فعالیت‌ها، رانگو حق حذف کمپین‌ و منقضی کردن حساب کاربر را دارد.


عناصر بصری غیرمجاز در تصاویر کمپین‌ها

صاحبان کمپین، اجازه قرار دادن موارد زیر را در عکس‌های کمپین ندارند:


اختلافات بین صاحبان کمپین و مشارکت‌کنندگان

صاحبان کمپین، قانوناً در قبال تعهدات خود نسبت به مشارکت‌کنندگان مسئول هستند (شامل ارسال پاداش‌ها). رانگو، شخص ثالث و یا  نهادی که به عنوان صاحب کمپین به آن کمپین وابسته باشد را تشخیص نمی‌دهد. اگر یک صاحب کمپین توانایی عمل به تعهد خود نسبت به مشارکت‌کنندگان را ندارد، با ایشان مذاکره خواهد کرد تا به راه‌حلی رضایت‌بخش و دوجانبه برسند (ممکن است صاحب کمپین مجبور به بازپرداخت هزینه مشارکت، به مشارکت‌کنندگان شود). رانگو تحت هیچ الزامی در نزاع بین صاحبان کمپین، مشارکت‌کنندگان، کاربران یا هر شخص ثالث دیگری وارد نخواهد شد. به علاوه، رانگو هیچ تعهدی در قبال درگیر شدن در اختلافات تعیین صاحب کمپینِ مُحِق و شایسته ندارد و موظف به ایجاد تغییرات در حساب‌ صاحبان کمپین و یا انتقال مالکیت نخواهد بود. در صورتی که نزاعی ایجاد شود، از جمله عدم تعهد صاحب کمپین نسبت به شرایط و ضوابط رانگو و یا عدم تعهد در تحقق پاداش‌ها، ممکن است رانگو اطلاعات تماس صاحب کمپین را در اختیار مشارکت‌کننده قرار دهد تا دو طرف با هم به رفع اختلافات بپردازند.


حساب‌های‌ کاربران

تمامی اطلاعاتی که در قسمت "حساب کاربر" ثبت شده است، باید دقیق و صادقانه باشد. کاربران موافقت می‌کنند که اگر حساب کاربری ایشان بدون مجوز استفاده شد و یا هرگونه شکافی در امنیت حساب کاربر ایجاد شد، فوراً به رانگو اطلاع دهند. هر کاربر نیز متعهد می‌شود که در صورت درخواست رانگو مبنی بر ارسال اطلاعات اضافی، صادقانه و کامل به آن‌ها پاسخ دهد تا هویت وی تأیید شود.


مجوز به کاربران

رانگو به هر کاربر یک مجوز محدود، غیر-انحصاری، غیر قابل انتقال و قابل الغاء می‌دهد تا بتواند از خدماتی که نسبت به آن واجد شرایط است و با شرایط رانگو مطابقت دارد، استفاده کند.


صاحبان کمپین

صاحبان کمپین اجازه پیشنهاد پاداش به مشارکت‌کنندگان را دارند. صاحبان کمپین قانوناً موظف هستند تا به هر قولی که به مشارکت‌کنندگان می‌دهند، پایبند باشند (شامل ارسال پاداش‌ها). این تعهد شامل ارسال پاداش‌ها به مشارکت‌کنندگان رانگو قبل از انجام هر سفارشی که بعد از اتمام کمپین دریافت شد، می‌باشد. صاحبان کمپین، بی‌درنگ و به درستی به تمامی سؤالاتی که توسط رانگو یا هر مشارکت‌کننده به دست ایشان رسیده است، پاسخ خواهند داد. اگر صاحب کمپین توانایی اجرای تعهدات خود در قبال مشارکت‌کنندگان را ندارد (شامل ارسال پاداش‌ها)، با ایشان همکاری خواهد کرد تا به راه‌حلی رضایت‌بخش و دوجانبه برسند (ممکن است شامل بازپرداخت هزینه مشارکت، توسط صاحب کمپین به مشارکت‌کنندگان باشد). صاحبان کمپین از تمامی قوانین و مقررات در استفاده از مشارکت‌ها و ارسال پاداش‌ها پیروی خواهند کرد. صاحبان کمپین مسئولیت جمع‌آوری و ارسال هر گونه مالیات بر روی مشارکت‌ها و پاداش‌ها را بر عهده دارند. رانگو ممکن است بخواهد هویت و دیگر اطلاعاتی که توسط صاحبان کمپین به او رسیده است را احراز کند و ممکن است به دلیل عدم تطابق با قوانین خود، بدون اطلاع قبلی و بدون هیچ مسئولیتی، مشارکت‌ها یا دیگر مبالغ را معلق، مسدود، مغایرت یا بازگشت دهد. صاحب کمپین اجازه بررسی وضعیت تعهدات رانگو در قبال سرمایه‌پذیری‌های پیشین را دارد. اگر صاحب کمپین در اجرای پروژه سرمایه‌پذیری پیشین خود بر روی رانگو یا هر بستر سرمایه‌پذیری دیگر، سه ماه یا بیشتر تأخیر داشته باشد، رانگو حق امتناع یا حذف این کمپین را دارد.


مشارکت‌کنندگان

مشارکت‌کنندگان قبل از هر گونه مشارکتی، منحصراً مسئول پرسیدن سؤالات و بررسی صاحبان کمپین و کمپین‌ها تا حد لازم هستند. تمامی مشارکت‌ها به صورت داوطلبانه بوده و بر پایه صلاحدید و قبول ریسک از جانب مشارکت‌کننده شکل می‌گیرد. رانگو ضمانتی نمی‌کند که مشارکت‌ها بر اساس وعده‌ای که داده شده، استفاده شود، پاداش‌ها توسط صاحبان کمپین ارسال شوند و یا کمپین به هدف خود برسد. رانگو هیچ تأیید، تضمین، شکایت قانونی یا ضمانت‌نامه‌ای درباره کیفیت، ایمنی، اخلاقی یا قانونی بودن هیچ یک از کمپین‌ها، پاداش‌ها یا مشارکت‌ها و یا درستی یا دقت محتوایی که کاربر بر روی سایت قرار داده است، ارائه نمی‌دهد. اگر یک مشارکت به مشارکت‌کننده برگشت داده شود، پاداش مرتبط با آن نیز باید لغو شود.

 

کارمزد خدمات

تنظیم و راه‌اندازی حساب کاربری بر روی رانگو رایگان است و هیچ هزینه‌ای بابت آن دریافت نمی‌شود؛ مگر در مواردی که صراحتاً در خدمات عنوان شده است. به عنوان مثال، درصدی از مشارکت‌هایی که برای یک کمپین جمع‌آوری شده است به عنوان کارمزد خدمات، از صاحب کمپین دریافت می‌شود. با استفاده از خدمات رانگو، کاربران با لیست "هزینه‌های خدمات" موافقت می‌کنند. هرگونه تغییر در هزینه‌های خدمات، بعد از قرار دادن اطلاعیه بر روی سایت، قابل اعمال است. به‌روزرسانی بر روی هزینه‌های خدمات برای کمپین‌هایی اعمال می‌شود که بعد از اطلاعیه آغاز شده‌ باشند.


بازگشت پول

ممکن است قبل از اتمام یک کمپین، مشارکت‌کنندگان درخواست بازگشت پول دهند. برای کمپین‌هایی که وارد مرحله "در تقاضا" شده‌اند، مشارکت‌کنندگان می‌توانند در مدت 10 روز از مشارکت خود، درخواست بازگشت پول از رانگو بدهند.

امکان بازگشت مشارکت‌ها وجود دارد اگر (1) مشارکت‌ها به صاحب کمپین انتقال داده نشده باشد، (2) پاداش مرتبط با آن مشارکت، تحویل داده نشده باشد، یا (3) رانگو تشخیص دهد که از شرایط ذکر شده در این سند، تخطی شده باشد. رانگو حق فسخ حساب کاربری و حذف کمپین‌ها به دلیل هرگونه سوء استفاده از سیاست بازگشت پول را دارد. برای کمپین‌هایی که پایان یافته‌اند یا در موقعیتی هستند که مشارکت‌ها به صاحب کمپین داده شده است، مشارکت‌کننده باید مستقیماً با صاحب کمپین تماس برقرار کرده و تقاضای بازگشت مشارکت خود را بدهد.


تبلیغات و ترویج

بدون اجازه کتبی رانگو (که به صلاحدید خود می‌تواند این اجازه را بدهد یا ندهد)، صاحبان کمپین حق پیشنهاد هیچ مسابقه، رقابت، هدیه، قرعه‌کشی یا فعالیت‌های مشابه را بر روی سایت ندارند. صاحبان کمپین می‌توانند کسب اجازه از رانگو را با ارسال یک پست الکترونیک به salam@rungo.ir درخواست کنند. بر اساس چنین مجوزی، هر صاحب کمپین می‌تواند هر فعالیت ترویجی که با این قوانین مطابقت داشته باشد، را ارائه دهد: (1) صاحب کمپین منحصراً مسئول تمامی جنبه‌های هر یک از ترویجات و تبلیغات خود است؛ (2) این فعالیت ترویجی نباید هزینه مشارکت مجزایی به جز مشارکت در کمپین دریافت کند؛ (3) باید با زبانی صریح و آشکار عنوان شود که: (الف) رانگو حمایت‌کننده، تأییدکننده یا اداره‌کننده این فعالیت نیست؛ (ب) هر مشارکت‌کننده یا داوطلب، رانگو را از هرگونه مسئولیتی آزاد می‌کند؛ (پ) هر سؤالی که درباره این فعالیت ترویجی است، مستقیماً به صاحب کمپین ارسال می‌شود.


وب‌سایت‌ها، تبلیغ‌کنندگان یا خدمات شخص ثالث

خدمات رانگو، امکان اتصال به وب‌سایت‌ها، تبلیغ‌کننده‌ها یا خدماتی که مالکیت و کنترل آن‌ها دست رانگو نیست را فراهم می‌کند. دسترسی یا استفاده از این خدمات شخص ثالث، با مسئولیت شخص کاربر است. به جز مواردی که صراحتاً ارائه شده است، رانگو مسئول هیچ گونه خسارت و ضرری که به معاملات کاربر با این وب‌سایت‌ها و خدمات شخص ثالث مرتبط است، نمی‌باشد. قبل از آغاز هر گونه تبلیغ یا استفاده از خدمات شخص ثالث، ابتدا از شرایط، مقررات و همچنین سیاست‌های حفظ حریم خصوصی آن‌ها مطلع شوید.

 

استرداد وجه

اگر درخواست استرداد وجه برای یک مشارکت در یک کمپین بر روی رانگو داده شود، هنگامی که رانگو بازبینی خود را انجام داد و با تصمیمِ استرداد، موافقت کرد وجه مورد مناقشه را از صندوق کمپین بازگشت می‌دهد.

اگر تراکنشِ مورد مناقشه، به صاحب کمپین پرداخت شده باشد و کمپین در مرحله "در تقاضا" باشد، رانگو، مشارکت‌های کمپین را مسدود می‌کند تا استرداد وجه را انجام دهد.


بازیابی وجوه

با استفاده از خدمات ما، شما تصدیق می‌کنید که رانگو حق بازیابی یا نگه داشتن وجوه کمپین شما یا حساب بانکی مرتبط با کمپین شما را دارد؛ برای مواردی مانند: بازپرداخت، استرداد وجه از دست رفته، و یا دیگر شرایطی که ممکن است اتفاق بیفتد.


رفع مسئولیت رانگو از هر دعوی قضایی

بدین وسیله رانگو از مسئولیت هر گونه خسارت و ضرر ناشی از استفاده از خدمات، خود را رها می‌کند. کاربران به صورت داوطلبانه از خدمات رانگو استفاده می‌کنند بنابراین باید تصدیق کنند که مسئولیت هر اتفاقی که در رابطه با این خدمات رخ دهد، بر عهده ایشان می‌باشد.


واگذاری

کلیه شروط، حقوق و مجوزها که در این سند بیان شده است، توسط هیچ شخص دیگری به جز رانگو و با رضایت کامل رانگو، انتقال داده نخواهد شد.


خاتمه دادن، بقا

خاتمه دادن به حساب کاربری ممکن است منجر به جریمه و تخریب تمامی اطلاعات مرتبط با حساب کاربری شود. کاربران نیز ممکن است حساب کاربری خود را با استناد به دستورالعملی که بر روی سایت است، حذف کنند، اما بر اساس قوانین، حسابداری و یا شکایت قانونی، ممکن است رانگو اطلاعات حساب کاربری حذف شده را بازگرداند. تمامی مقررات و شروطی که در این سند ذکر شده است، بنا به طبیعت خود، بعد از خاتمه دادن به حساب کاربری نیز برقرار هستند؛ شامل، بدون محدودیت بودن، مقررات مالکیت، بدون ضمانت بودن، غرامت و مسئولیت محدود.


قوانین حاکم

کاربران موافقت می‌کنند که: (1) کلیه خدمات، منحصراً در جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است (محل اصلی کسب‌وکار و دفتر مرکزی رانگو)؛ و (2) کلیه خدمات بر روی رانگو در حوزه قضایی جمهوری اسلامی ایران می‌باشند (نه در حوزه قضایی شخصی رانگو). این توافق‌نامه باید حاکم بر قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد؛ بدون توجه به تضاد آن با استانداردهای قوانین.


داوری 

رانگو و کاربران موافقت می‌کنند که هر اختلافی بین طرفین، منحصراً باید از طریق داوری به صورت قطعی و لازم‌الاجراء حل‌وفصل شود؛ به جای دادگاه. مگر این که کاربر، شکایت خود را نزد دادگاه دعوی‌های کوچک ببرد (اگر ادعاهای کاربر برای قضاوت در دادگاه، واجد شرایط باشد). رانگو و کاربر، موافقت خود را برای حکمیت در ارائه و استفاده از خدمات رانگو اعلام می‌دارند. ادعاهای قابل داوری، آن‌هایی هستند که رانگو در برابر کاربر و کاربر در برابر رانگو، هر نهاد مرتبط یا وابسته، مدیران، عوامل و کارکنان هر یک از این نهادها، اظهار قطعی کرده باشد. طرفین موافقت می‌کنند که  ادعاهای خود را به صورت شخصی داوری کنند و از هر حقی برای آوردن و شرکت دادن افراد به صورت طبقه‌ای، جمعی، یا متحدانه پرهیز کنند. داور باید همان قوانین و شرایط را در نظر بگیرد که در دادگاه‌ها برای حل اختلافات، اعمال می‌شود. برای آغاز داوری علیه رانگو یا یکی از نهادهای مرتبط با آن، کاربر باید نامه‌ی درخواست داوری را به شرکت خدمات بنگاهی رانگو، ارسال کرده و ادعای خود را شرح دهد.


عدم مسئولیت

صاحبان کمپین و دیگر کاربران باید آگاه باشند رانگو صرفاً یک بستر فناورانه فراهم می‌آورد تا صاحبان کمپین با مشارکت‌کنندگان در ارتباط باشند. کاربرانی که به خدمات رانگو دسترسی دارند یا از آن‌ها استفاده می‌کنند، این کار را با اراده خود انجام می‌دهند و کاملاً مسئول انطباق دادن خود با قوانین حاکم، هستند. رانگو هیچ تضمین، ضمانت‌نامه‌ یا اظهارنامه‌ای به عنوان وضعیت بالقوه معافیت مالیاتی هر مشارکت توسط مشارکت‌کننده در یک پروژه خیریه یا یک کمپین ارائه نمی‌دهد.


همکاری با مقامات و پلیس فتا

اگر در استفاده از خدمات رانگو، نیاز به بررسی فعالیتی مشکوک از نظر قانونی باشد، رانگو با مقامات مجری قانون، همکاری خواهد کرد.

 


روال اطلاع‌رسانی

کاربران موافقت می‌کنند که رانگو ممکن است اطلاع‌رسانی‌هایی را از طریق پست الکترونیک، اطلاعیه چاپ شده بر روی کاغذ و یا از طریق نوشتن بر روی وب‌سایت، به دست کاربر برساند.


ارسال نظرات و ایده‌ها

رانگو همیشه پذیرای پیام از کاربران خود است و از نظرات و پیشنهادات ایشان استقبال می‌کند؛ اگر چه ممکن است محصولات، خدمات و ویژگی‌هایی که توسط رانگو یا کاربران آن توسعه یافته است، با پیام دریافتی شباهت داشته و یا حتی یکسان باشد. این پیام‌ها می‌توانند شامل ارسال نظرات، پیشنهادات (شامل ایده‌ها، محصولات، خدمات و غیره) درباره افزودن ویژگی خاصی بر روی بستر وب‌سایت رانگو و یا بهبود یک محصول یا خدمت بر روی رانگو باشند.

با توجه به پیام‌های ارسالی کاربران:


کل قرارداد

این سند، کل قرارداد بین هر کاربر با رانگو است. اگر هر یک از مقررات موجود در اینجا، برای دادگاه ذیصلاحی، نامعتبر است، عدم اعتبار آن مورد، نباید بر روی اعتبار سایر مفاد این قرارداد تأثیرگذار باشد و این قرارداد باید به قوت خود باقی بماند.


تغییرات در شروط این سند

ممکن است رانگو در هر زمانی این شروط را تغییر دهد، بنابراین لطفاً هر از چند گاهی این سند را بازبینی کنید. اگر یکی از موارد آن تغییر کرد، ممکن است رانگو از طریق پست الکترونیک و یا اطلاع‌رسانی بر روی وب‌سایت، و یا هر مکانی که فکر می‌کند مناسب باشد، به کاربران اطلاع دهد. هر تغییر در این سند به صلاحدید رانگو، با حُسن نیت و استفاده از عقل سلیم و قضاوت معقول، خواهد بود.


حق کپی رایت

اگر هر کاربری معتقد است که کار وی، به شکلی کپی شده است که "قوانین کپی رایت" یا محتوای حساب کاربر مانند حقوق مالکیت معنوی وی را نقض می‌کند، لطفاً با ارسال پست الکترونیک به آدرس salam@rungo.com، بخش حقوقی رانگو را مطلع سازد. "نقض" به معنای استفاده بدون مجوز از موارد دارای حق کپی یا دیگر حقوق مالکیت معنوی است. برای هر شکایت معتبر، کاربر (شاکی) باید اطلاعات زیر را نوشته و ارسال کند:

اطلاعات بالا باید توسط بخش حقوقی رانگو و با ارسال آن به پست الکترونیک و آدرس زیر، تأیید شوند:

(آدرس، پست الکترونیک و شماره تماس)

اگر هر کاربری (مدافع) معتقد است که موردی از محتویات وی حذف شده یا به اشتباه غیرفعال شده و یا به درستی شناسایی نشده است، باید ظرف پنج روز کاری از دریافت اخطار تخلف، نوشته‌ای را به قسمت "دفاعیه در برابر ادعا" ارسال کند که شامل موارد زیر باشد:

رانگو هیچ اقدامی برای عدم ارائه اطلاعات یا عدم دنبال کردن روند فوق‌الذکر، انجام نخواهد داد.

بر اساس قوانین در صورت تکرار تخلفات، رانگو سیاست فسخ را اتخاذ می‌کند (برای شرایط مناسب و با صلاحدید خود).


این سند نسخه ویرایش 1 می باشد که در صورت تغییر به نسخه شماره 2 تغییر خواهد کرد.